Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Olasz foci

SERIE A

A torinóiak Milos Kraszics és Alessandro Matri góljával 2–0-ra győztek az AS Roma vendégeként

Nem játszott jól, mégis nyert a Juventus

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában a Juventus Milos Kraszics és Alessandro Matri góljával 2–0-s győzelmet aratott az AS Roma otthonában.

Kraszics nagy gólt vágott a Roma hálójába (Fotó: Reuters)

Nem hozott túl látványos játékot a Roma–Juventus első félideje, mintha kissé álmosan futottak volna ki a játékosok a pályára. A hazai csapat valamivel több hajlandóságot mutatott a gólszerzésre, ez főként Mirko Vucsinics és Francesco Totti teljesítményén látszott. A montenegrói csatár ballal és jobbal is nem egyszer komoly bravúrra késztette Marco Storari kapust, míg a fővárosi csapatkapitány nevéhez fűződik az első félidő legnagyobb lehetősége, amikor is Vucsinics ívelt hozzá, majd Totti kapásból lőtt kapura. Storari ugyan gyors reflexeinek köszönhetően bele tudott kapni a lövésbe, majd Leonardo Bonuccinak kellett az ezáltal a gólvonalon pattogó labdát kirúgnia a mezőnybe.

A Juventus részéről az egyetlen csatár, Alessandro Matri próbált zavart kelteni a „farkasok" védelmében, de rendre túlerőbe ütközött, valamint Milos Kraszics hatástalanítása sem okozott gondot a Roma bekkjeinek. A szünetben tehát gól nélküli döntetlen állásnál fordultak a csapatok.

Ugyan a játék képe nem sokat változott a második játékrész elején, az eredmény viszont igen. A 60. percben egy szép összjátékot követően Fabio Grosso vitte le a labdát az alapvonalig a bal oldalon, majd a középen érkező Kraszics elé emelt, aki kapásból nagy gólt akasztott Doni kapujába. 0–1

Nem sokkal a gól után Alessandro Matri keveredett helyzetbe, de Doni jó ütemben jött ki, így az olasz támadó kisodródott, majd Simone Pepéhez passzolt, aki azonban Doniba lőtte a labdát. Pár perccel később a másik kapunál Jeremy Menez találta el a lécet.

Negyedóra sem telt Kraszics gólja óta, újra zörrent a Roma hálója. Ezúttal Matri lépett ki egy labdával a leshatárról, majd Doni láb mellett a kapuba passzolt. 0–2

A hajrában már nem esett gól, így a Juve 2–0-ra nyert, a Roma pedig 2004 óta továbbra sem tudja legyőzni a „zebrákat" hazai bajnoki mérkőzésen.

AS ROMA–JUVENTUS 0–2

ROMA–JUVE PERCRŐL PERCRE
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.
Az őszi mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott egymással a két csapat, akkor Vincenzo Iaquinta góljára Francesco Totti tizenegyesből válaszolt.
5. perc: a Roma kezdett valamivel jobban, Riise beadását Barzaglinak kellett kifejelnie, majd  a túloldalon Simone Pepe lőtt nem sokkal kapu mellé.
9. perc: Vucsinics lőtt középről tizenhat méterről, Storari hatalmas bravúrt mutatott be és szögletre ütötte a labdát.
11. perc: Totti próbálkozott egy átlövéssel 25 méterről, de a védők blokkolták a próbálkozását.
12. perc:  David Pizzaro emelt Totti elé a tizenhatoson belül, de a római csapatkapitány nem tudta átvenni a labdát, amely így Storari zsákmánya lett.
A két csapat legutóbbi egymás elleni három tétmérkőzésén nem született Juve-győzelem, a Roma viszont kétszer is diadalmaskodott.
16. perc: Aquilani próbált túljárni Doni eszén: a tizenhatos előteréből ívelt kapura, de a labda fölé szállt.
17. perc: Vucsinics ezúttal gyengébbik lábával, jobbal lőtt kapura laposan 23 méterről, de az nem jelentett veszélyt a kapura.
20. perc: a jobbhátvéd Motta lőtt laposan a kapu mellé.
A Roma hazai pályán legutóbb 2004 februárjában tudta legyőzni a Juventust, akkor 4–0-ra győztek a "farkasok".
25. perc: Grosso kapja a mérkőzés első sárgáját, miután buktatta Menezt.
27. perc: Grosso indította volna Matrit, de Juan remek ütemben előzte meg az olasz csatárt a tizenhatoson belül, majd szögletre mentett.
30. perc: Vucsinics ívelt balról Totti elé, aki kapásból lőtt jobbal, Storari még belekapott a lövésbe, majd a gólvonalon pattogó labdát Bonucci vágta ki.
32. perc: Pizarro kap sárga lapot.
34. perc: Marchisio pörgetetett az ötös vonalára, Grosso azonban fölé fejelte a labdát.
36. perc: Matri tört kapura szép cselekkel, de nem tudott már lőni, így Donié lett a labda.
A Roma hazai pályán legutóbb 2004 februárjában tudta legyőzni a Juventust, akkor 4–0-ra nyertek a "farkasok".
41. perc: Vucsinics lőtt jobbal a tizenhatos sarkáról, lövése nem sokkal kerülte el a bal kapufát.
45. perc: Ezúttal Totti emelt Vucsinicshez, akiről Storari kezébe pattant a labda.
45+1. perc: Totti készítette le De Rossinak lövőre a labdát a tizenhatostól néhány méterre, ám Storarinak sikerült hárítania az erős lövést. Nem sokkal később a túloldalon Matri próbálkozását kellett védenie Doninak.
45+1. perc: Véget ért az első félidő, az állás 0–0.
46. perc: A Juventus kezdte a második negyvenöt percet. A szünetben cserélt Luigi Delneri, Motta helyére Grygera állt be.
48. perc: Kraszics robogott középen a kapu felé, jobbján teljesen üresen érkezett Pepe, de a szerb inkább lövéssel próbálkozott, ami azonban lepattant a blokkról.
51. perc: Csere a hazai oldalon is: Mexest Cassetti váltja.
54. perc: Vucsinics emelt lágyan Totti elé a tizenhatoson belülre, az olasz azonban nem érte el a labdát.
 A Juve legutóbb 2009 augusztusában tudott itt nyerni, akkor 3–1-re.
60. perc: Vezet a Juve! Egy szép összjáték után Grosso húzott el a bal oldalon, majd egy lövőcsel után Kraszics elé emelt, aki kapásból tizenegy méterről bombázott Doni kapujába. 0–1
65. perc: Matri került nagy helyzetbe kicsalva ezzel Donit a kapujából, majd Pepéhez passzolt, akinek lövését azonban hárította a brazil kapus.
66. perc: Marchisio is besárgul lerántásért.
72. perc: Menez kapott jó labdát a jobb oldalon a tizenhatoson belül, majd lőtt jobbal, de a labda a lécről pattant vissza. A kipattanóval Vucsinics próbálkozott kapura lövéssel, de Storari könnyedén fogta a labdát. Kettős csere a hazaiaknál: Perrotta helyén Taddei és Vucsinics helyén pedig Borriello a folytatásban.
74. perc: Újabb Juve-gól! Matri lépett ki a leshatárról jó ütemben, majd Doni mellett a kapuba passzolt. 0–2
82. perc: Fabio Grossót Sörensen váltja.
86. perc: Pizarro emelt Tottihoz az ötös vonalára, aki Borriellóhoz passzolt, de hiába, mert a játékvezető les miatt már lefújta az akciót. Kraszics helyére Salihamidzic állt be a hajrára.
89. perc: Taddei lőtt jobbal laposan, de egyenesen Storari kezébe. Néhány másodperccel később Totti indult meg, majd lőtt keresztbe a kapu előtt.
93. perc: Véget ért a mérkőzés! A Juventus 2–0-ra nyert az AS Roma otthonában!
SERIE A
 31. FORDULÓ
Roma–Juventus 0–2 (Kraszics 60., Matri 74.)

SERIE A, DERBI UTÁN

Allegri szerint még nem dőlt el a bajnokság • Pato nem akart a gólöröméről beszélni

Leonardo szerint nem tudták feldolgozni az első gólt

Massimiliano Allegri, a Milan labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint még nem dőlt el a bajnoki cím azzal, hogy együttese szombat este 3–0-ra legyőzte a rangadón a városi rivális Intert. Leonardo, az Internazionale szakvezetője arról beszélt a találkozó után, hogy nem tudták feldolgozni az első gólt.

Patóék ellen padlót fogott az Inter, Allegri szerint azonban a bajnokságban még nincs vége
(Fotó: Action Images)

„Nagyon korai még arról beszélni, hogy megvan a scudetto, a csapat jó formát mutatott és jól is játszott. A győzelmünk több volt, mint megérdemelt” – jelentette ki a győztes hadvezér, Allegri a találkozó után.

ÉRDEKESSÉGEK
  • Ebben az évszázadban a két csapat bajnoki meccsein még sohasem született ilyen gyorsan gól. Pato a 42. másodpercben talált be.
  • A Milan a szezonban 14 meccséből 13-at megnyert, amelyen előnnyel vonulhatott szünetre. A Sampdoria mentett egyedül pontot (1) Allegriék ellen.
  • A Milan legutóbb a 2003–2004-es szezonban verte meg oda-vissza az Intert. Akkor a piros-feketék végül bajnokok lettek.
  • Ez volt a 154. Derby della Madonnina a Serie A-ban (1929 óta hívják így az olasz élvonalat). A Milan a 49. győzelmét szerezte meg, az Inter 56 sikernél jár. Az olasz bajnokság összmérlegét tekintve összesen 176-szor találkozott egymással a két csapat. 64 Inter-siker mellett 60-szor a Milan ünnepelhetett.

„A fiúk ezúttal sokkal jobban játszottak, mint a Bari és a Palermo ellen, de reméljük, hogy az csak zárójeles rész volt. Azt hiszem, hogy Pato az egyik legjobb volt a pályán, de sajnálom Cassano piros lapját” – nyilatkozta Allegri.

Leonardo nem szívesen beszélt a városi riválissal szembeni hátrányról, de az öt pontot soknak tartja. „Nem származott sok hasznunk ebből a mérkőzésből, az öt pont az öt pont, és az nagyon sok” – utalt Leonardo arra, hogy nehéz dolga lesz a csapatnak, ha meg szeretné védeni bajnoki elsőségét.

„A találkozót nagyon meghatározta az első percben kapott találat, ami átbillentette a pszichológiai előnyt a Milan térfelére. Ha sikerült volna egyenlítenünk még az első félidőben, akkor teljesen más mérkőzés lett volna, de nem így történt” – jelentette ki a fekete-kékek szakvezetője, aki az előző szezonban még a városi riválist irányította.

Alexandre Pato annak ellenére nem volt könnyű interjúalany az újságírók számára, hogy két góljával a rossoneri hőse volt az este folyamán. A brazil szűkszavúsága valamelyest azonban érhetővé válik, ha tudjuk, minden zsurnaliszta azzal volt elfoglalva, kinek is szólt a gólöröme.

„Mindegyik szurkolónknak ajánlottam a gólomat – mondta Pato, majd egy újabb kérdése, hozzátette: – és egy személynek, aki ebben a pillanatban különösen közel áll hozzám.”

Az olasz médiamunkásoknak azonban ez sem volt elég, és egyikük rákérdezett, hogy Barbara Berlusconi volt-e a „címzett” (a csatár és a miniszterelnök lányának flörtjével vannak tele az olasz lapok hetek óta), ám csak nem sikerült kihúzniuk Patóból a szőke hölgy nevét. „Mindannyian láthattátok” – tett pontot a különös sajtótájékoztató végére a gólszerző.

A Milannak tehát öt pont az előnye az Interrel szemben, ám nemcsak a városi riválisra kell figyelnie, hanem a Napolira is, amely ha vasárnap kora délután legyőzné a Laziót, feljönne a második helyre, és csak három ponttal lenne lemaradva a Milan mögött. Többek között ezért is korai még a scudettóról beszélni a milánói piros-feketéknél…

Leonardo, az Inter vezetőedzője úgy véli, a Milan képes lesz pótolni az eltiltott Ibrahimovicot a szombat esti rangadón

Eto'o: Fontos a derbi, de nem dönti el a bajnokságot

Sokkal többet támadhat Samuel Eto'o, az Internazionale kameruni csatára Leonardo keze alatt, mint anno a Mourinho-érában. Ezt a támadó 19 góllal hálálta meg idáig a Serie A jelenlegi szezonjában, és úgy készül az olasz labdarúgó-bajnokság tabelláját vezető, városi rivális Milan elleni szombat esti rangadóra, hogy belövi a huszadikat is.

Samuel Eto'o az élre repítheti az Intert (Fotó: Action Images)

Az afrikai labdarúgó szerint fontos a városi rangadó, de nem dönthet végleg a bajnoki címről.

„A derbi egy hétre megváltoztathatja a tabella állását, de nem dönti el, ki lesz a bajnok. A Milan elleni meccs után még rendeznek hét fordulót, és az utolsó négyben dőlhet el, ki nyeri meg a scudettót – nyilatkozta Eto'o a tekintélyes La Gazzetta dello Sportnak. – Minden a Milanon múlik. Jelenleg vezet a bajnokságban, és ha a hátralevő mérkőzéseit megnyeri, ő lesz a bajnok."

Eto'o parádés formája az Inter legendájának, a jelenleg a bolgár válogatottat irányító Lothar Matthäusnak is feltűnt:

„Eto'o eldöntheti a meccset az Inter javára. Ő egy igazi bajnok, aki alárendeli magát a csapat játékának. Minden edző szívesen dolgozna ilyen mentalitású játékossal."

Leonardo karácsony tájékán váltotta az Inter vezetőedzői székében Rafa Benítezt. Amikor a brazil edzőt kinevezték, az Inter 13 pontos hátrányban volt a Milannal szemben a bajnokságban. Most kettő a különbség, azaz az esetleges szombati győzelemmel a fekete-kék gárda az első helyre ugrana.

„Kinevezésemkor nem gondoltam volna, hogy áprilisban ilyen jól állunk majd – mondta Leonardo pénteken. – A második helyen vagyunk a bajnokságban, és van esélyünk bejutni a Bajnokok Ligájában a legjobb négy közé. Ami a szombati meccset illeti, mindkét csapat látványos támadófocit játszik, és valószínűleg apróságok döntenek majd, ahogyan az ilyen rangadókon általában. Remélem a mi javunkra."

Érdekesség, hogy egy évvel ezelőtt Leonardo még az ellenkező kispad előtt állt – abban a szezonban a Milan edzőjeként két sima vereséget könyvelhetett el az Interrel szemben.

„Úgy vélem, túldimenzionálják azt a tényt, hogy az ellenfél edzőjeként tértem vissza Milánóba – mondta Leonardo, aki játékosként és edzőként hat évet töltött el a Milannál. – Az évek során nagyon sok olyan játékos volt, aki mindkét klubhoz kötődött."

A Milan gólzsákja, az eltiltott Zlatan Ibrahimovic távollétéről Leonardo ekképp vélekedik:

„Ibrahimovic klasszis játékos, aki minden csapatból hiányozna. Azonban a Milan több kiváló támadóval rendelkezik, ott van például Alexandre Pato, Antonio Cassano vagy Robinho. Mindegyikük olyan futballista, aki egy villanással bármikor eldöntheti a rangadót."

Az AC Milan–Inter rangadót nyomon követheti a Nemzeti Sport Online élő szöveges tudósításában!

ÖT TÉNYEZŐ, AMI DÖNTHET
1. ZLATAN IBRAHIMOVIC HIÁNYA
Nem férhet kétség hozzá, hogy a svéd válogatott Zlatan Ibrahimovic a Milan legveszélyesebb támadója a 2010–2011-es szezonban. Az egykori Inter-játékos 14 gólnál jár a bajnokságban, további tizenegyet előkészített. Csakhogy eltiltás miatt nem szerepelhet a vasárnapi rangadón! Ibrahimovicot a Bari elleni találkozón állították ki, két mérkőzésre eltiltották, és a Milan elvesztette az első mérkőzését nélküle.
2. A HOLLANDOK CSATÁJA
A téli szünet után váratlanul összeállt az Inter játéka. Nagy szerepe van ebben a feltámadásban a holland válogatott Wesley Sneijdernek, aki összefogja az Inter középpályáját. Azonban Sneijder nem számíthat könnyű mérkőzésre a San Siróban, hiszen a túloldalon honfitársa, Mark van Bommel vár rá. Sokat fognak találkozni a középpályán, és nem lenne meglepő, ha Van Bommel egy-két kemény faulttal „üdvözölné" barátját.
3. TUDJA-E TARTANI A MILAN SAMUEL ETO'ÓT?
Ami a Milannak Ibrahimovic, az az Internek Samuel Eto'o. A kameruni válogatott támadó nagy számban termeli a gólokat ebben az idényben, ennek is köszönhetően az Inter ismét harcban áll a scudetto elnyeréséért. A Milan védelméből Alessandro Nestára és Thiago Silvára vár a feladat, hogy megállítsa a villámléptű kameruni csatárt. Ha a Milan tudná tartani Eto'ót, kihúzná az Inter egyik méregfogát.
4. JÚLIO CÉSAR FORMÁJA
A brazil válogatott Júlio César az utóbbi években a világ egyik legjobb kapusává vált az Interben. Ezzel együtt a 31 éves kapuvédő nem a legjobb szezonját futja, több nagy hibája is akadt, különösen a Bayern München elleni BL-párharc során tűnt bizonytalannak.
5. AZ ELSŐ GÓL
Meghatározó lesz, ki szerzi az első gólt. A két milánói sztárcsapat legutóbbi öt találkozóján az a gárda nyert, amelyik megkezdte a gólgyártást. A két csapat őszi mérkőzésén Ibrahimovic góljával a Milan szerzett vezetést az 5. percben, és az a gól el is döntötte a találkozót. Az Inter mostanában erőtől duzzadóan játszik, és egy korai gól csak tovább növelné önbizalmát.

SERIE A
A 31. FORDULÓ SZOMBATI PROGRAMJA
Brescia–Bologna 18.00
Milan–Internazionale  20.45 (Tv: Digi Sport)

A forduló további műsorát itt olvashatja!

20. Bari 30 3 8 19 17–45 –28  17

A Roma most egy hercegnő, de mi királynőt akarunk”

Thomas DiBenedetto, az olasz élvonalbeli AS Roma labdarúgóklub részvényeinek 60 százalékát megvásárolni készülő üzletember elmondta, a következő szezonban szeretné megnyerni a Serie A-t a fővárosiakkal, valamint a Stadio Olimpicót is újjáépítené.

Ha valóra válnak az ígéretek, lesz örömük a szurkolóknak (Fotó: Action Images, archív)

„Jelenleg a Roma egy hercegnő, mi viszont királynőt szeretnénk belőle faragni. A következő idényben el akarjuk hódítani a scudettót. A cél egyértelmű: olyan hamar meg kell nyernünk a bajnokságot, amilyen hamar csak lehet" – ecsetelte a terveit DiBenedetto.

Egyes hírek szerint a leendő tulajdonos nagytakarítást tervez a nyáron, de emellett fontosnak tartja azt is, hogy az együttes magja megmaradjon.

„Nagyszerű kerete van a Romának és a szurkolók szenvedélye egyedülálló a világon. Számos futballista van, aki lenyűgöz engem, ám a csapat alapja Francesco Totti és az ő hihetetlen pályafutása. Vincenzo Montella nagyszerű munkát végez, nehéz helyzetben vette át az irányítást, de sikerült elűznie a sötét felhőket, amelyek visszafogták a játékosokat" – tette hozzá a bostoni üzletember.

DiBenedetto korábban azt is elárulta, hogy tervei közt szerepel a Stadio Olimpico újjáépítése is, és legfőképp a játéktér körüli futópálya eltávolítása.

„Nemcsak a Romának, hanem az egész olasz futballnak szüksége lenne új stadionokra, hiszen ezek létfontosságúak ahhoz, hogy újra a néhány évvel ezelőtti színvonalról lehessen beszélni. Számunkra az aréna felújítása abszolút elsőbbséget élvez" – vélekedett az amerikai.

A Corriere dello Sport által kedden nyilvánosságra hozott hivatalos közleményben a szerződő felek bejelentették az egyezséget, amelynek értelmében DiBenedetto megveszi a klub 60 százalékát, a maradék 40 százalék pedig az Unicredit tulajdona lesz, de elképzelhető, hogy ebből további befektetők vásárolnak majd részeket. A hírek szerint a megállapodást a következő tizenhét napon belül kell hivatalos formában is aláírni.

A „farkasok" jelenleg a hatodik helyen állnak a tabellán, négy ponttal lemaradva a városi rivális Laziótól.